Project Description

Kde strávíte svojí příští dovolenou?

S

trávili jste nepřeberné množství času vybíráním, jestli jet raději k moři do zahraničí nebo zůstat v naší zemi a užít si svůj zasloužený odpočinek tady? A proč by vlastně ne. I u nás se najde mnoho krásných míst, například jižní Čechy. Malebná krajina je jako stvořená pro pasivní i aktivní odpočinek.

Jihočeská oblast je známá především jako ideální oblast pro rybaření. Nachází se tu nepřeberné množství řek i rybníků, ve rybáři pravidelně hlásí kvalitní a velké úlovky. Pokud jste vášnivými rybáři, jsou pro vás právě jižní Čechy ideální volbou. Zoufat ale nemusíte ani když nejste držiteli povolenky a chtěli byste si to jen tak vyzkoušet. Nachází se zde totiž i velké množství soukromých rybníků, kde si za poplatek může zachytat opravdu každý.

Dalším lákadlem jihočeské krajiny je také cyklistika. Své si tu najdou jak příznivci volných vyjížděk po rovině, tak i ti, kteří si rádi dají pořádně do těla. Jižní Čechy jsou rájem cyklistů i z toho důvodu, že se zde nachází mnoho nově vybudovaných kvalitních cyklostezek. Je tu také mnoho turistických cílů, které můžete navštívit, ať už se jedná o hrady a zámky nebo jiné oblíbené destinace.

A rozsáhlé jsou i možnosti ubytování. Zejména v létě je tato oblast velmi oblíbeným cílem pro lidi, kteří chtějí prožít hezkou dovolenou, a je tomu plně přizpůsobena i nabídka. Většina míst je vhodná i pro děti, které si také najdou svoje vyžití. V posledních letech je velmi populárním cílem staňkovský rybník, který se nachází v třeboňském vodním revíru. Východní břeh tohoto umělého vodního tělesa tvoří přirozenou součást hranice s Rakouskem, takže si můžete svou dovolenou zpestřit také malým výletem k našim jižním sousedům.