Project Description

Letos na kolech?

P

roč byste svou zaslouženou dovolenou měli trávit pouhým poleháváním pod slunečníkem a popíjením v místní hospůdce? Proč si neodpočinout trochu aktivně? Udělejte změnu a vyrazte i vy na dovolenou letos na kolech. Jižní Čechy jsou pro tuto oblíbenou pohybovou aktivitu jako stvořené.

Najdete zde totiž rozmanitou škálu různých druhů tras. A tak pokud se nechcete plahočit do strmých kopců a trápit se v náročném a nepříjemném terénu, můžete využít toho, že jihočeská krajina je z větší části plochá, a tudíž se při šlapání po cyklostezkách moc nezapotíte. A že jich je v jihočeském kraji opravdu požehnaně. A navíc jsou velmi často vedeny po zajímavých místech, takže můžete spojit příjemné s užitečným, a kromě toho že se protáhnete můžete také vidět spoustu zajímavých věcí a památek.

Dovolená na kolech je vhodná také pro rodiny s dětmi, které často nevydrží posedět na jednom místě. Můžete je tedy efektivně zapojit do pohybu a zajistit, že nebudou celé léto jen vysedávat u počítače. Díky internetu máte mnoho možností, jak si předem naplánovat trasu a vybrat takovou, která bude úměrná věku i schopnostem vašich dětí.

Aktivní dovolenou je ale potřeba dobře naplánovat, tedy zejména sehnat si kvalitní ubytování. Jižní Čechy nabízí možností víc než dost. Oblíbenou lokalitou je v posledních letech Staňkovský rybník, poslední vodní těleso před hranicemi s Rakouskem. Rybník spadá pod třeboňský vodní revír a samozřejmě je osazen spoustou ryb. Je tedy také oblíbenou lokalitou pro rybáře. Nemusíte tedy celou dovolenou strávit pouze v sedle kola. Až se vrátíte ze svého výletu, můžete v klidu usednout na břeh, nahodit udici a poměřit síly s místními rybami.